23 Kasım 2012 Cuma

PFDK Ceza Yağdırdı

PFDK Başkanı Zihni Katık, yaptığı basın toplantısıyla verdikleri cezaları kamuoyuyla paylaştı. Temiz oyundan ödün vermeyeceklerini özellikle vurgulayan Katık, kimsenin gözünün yaşına bakılmayacağının altını çizdi. PFDK'nın 22 Kasım 2012 tarihli toplantısından çıkan ceza kararları şöyle:

Bedri Y. (52, Beykoz): 14 Kasım 2012'de Beykoz'da Kardeşler Kıraathanesi'ndeki Maça Kızı müsabakası esnasında 23. ve 46. dakikalarda dağıtılan ellerde iyi kağıt gelmemesi üzerine "bu ne biçim el LAN" ifadesi gözlemci tarafından rapor edilen şahsın 2 HAFTA kıraathaneden uzaklaştırılmasına, 150TL'den az olmamak kaydıyla en az 10 kişinin çay ve kahve paralarını ödemesine, evde argo kullanıp kullanmadığının tespiti amacıyla eş ve çocuklarından rapor istenmesine PFDK üyelerinin oybirliğiyle karar verilmiştir.

Metin Ş. (39, Üsküdar): 14 Kasım 2012 Çarşamba günü Beykoz Kardeşler Kıraathanesi'nde Maça Kızı müsabakasının seyri esnasında akredite olmadığı halde "yancı" sıfatıyla masa etrafında bulunan, müsabaka devam ederken Bedri Y. isimli şahsın eline konuşan ve yetki sınırlarını aşarak çay haricinde ıhlamur ve adaçayı sipariş ettiği kıraathane evraklarından da tespit edilen şahsın 250TL cezai şart ödemesine, olumsuz tavırları nedeniyle verilen 1 HAFTA uzaklaştırma cezasının ertelenmesine oybirliğiyle karar verilmiştir.

Tahsin T. (47, Ümraniye): 14 Kasım 2012 tarihinde Kardeşler Kıraathanesi'nde Maça Kızı müsabakası esnasında 2 kez desteyi kestirmeden eli dağıtan şahsın uyarılmasına, bu kusur nedeniyle cezai işleme yer olmadığına; ancak, aynı şahsın kalem oynatarak müsabaka sonucuna direkt etki edecek eylemlerinin tespiti üzerine tedbiren 6 AY HAK MAHRUMİYETİ cezasına ek olarak mahalle muhtarına dosyanın havale edilmesine oybirliğiyle karar verilmiştir.
PFDK'nın verdiği cezaların açıklanmasından sonra söz alan TFF Başkanı Demirören, "Biz oyunun paydaşları, ne kadar ceza sopasını kullanmak istemesek de, her geçen gün güzel oyunu kirletmek isteyen güç odaklarının artan eylemleriyle karşı karşıya kaldığımız gerçeğiyle yüzleşmek zorunda kalıyoruz." dedi. Bu cümleyi nasıl kurduğuna kendi de şaşıran başkan "Ceza sopası OUT, golf sopası IN" sözleriyle konuşmasına son verdi.
PFDK'nın basın toplantısı türkçe RAP'in önde gelen ismi CEZA'nın verdiği konserle son buldu. CEZA'nın şarkısında geçen "Geliyor Cezaaa" bölümüne tüm PFDK üyelerinin tempo tuttuğu gözlendi.
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder